Menu

Nybolig Park

Nybolig Park er sammen med Taastrup Idrætspark (TIP) klubbens hjemmebane. Det er også her vores dejlige klubhus ligger.

 

;
;
;
;
;
;
;
;
Dagens hjemmekampe
September 2020
21.
mandag
20.30
Taastrup FC
Herrer
M+32
8-M+32 2 - Efterår • Pulje 3
Gadehaveskolen
Torslunde-Ishøj IF
Gadehaveskolen
Dagens udekampe
September 2020
21.
mandag
17.45
HB Køge Pigetalent
Kvinder
U12
U12 Piger 2 8-mands (09) Efterår • Pulje 2
Rishøj Stadion
Taastrup FC
Rishøj Stadion
21.
mandag
18.30
Reerslev IF
Herrer
M+40
8-M+40 2 - Efterår • Pulje 7
Reerslev Skole
Taastrup FC (2)
Reerslev Skole
Kommende hjemmekampe
September 2020
21.
mandag
20.30
Taastrup FC
Herrer
M+32
8-M+32 2 - Efterår • Pulje 3
Gadehaveskolen
Torslunde-Ishøj IF
Gadehaveskolen
22.
tirsdag
19.00
Taastrup FC
Herrer
U17
U17 Drenge 1 (04) Efterår • Pulje 3
Gadehaveskolen
B. 73, Slagelse
Gadehaveskolen
23.
onsdag
20.30
Taastrup FC (1)
Herrer
M+40
8-M+40 2 - Efterår • Pulje 6
Gadehaveskolen
Charlotteager Fodbold Klub
Gadehaveskolen
26.
lørdag
10.00
Taastrup FC
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (10) Efterår • Pulje 4
NyBolig Park
Såby Fodbold
NyBolig Park
26.
lørdag
11.00
Taastrup FC
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 3
Tåstrup Idrætspark
Undløse BK
Tåstrup Idrætspark
26.
lørdag
11.00
Taastrup FC
Kvinder
Senior
Kvindesjællandsserien - Efterår • Pulje 1
Tåstrup Idrætspark
Ølstykke FC
Tåstrup Idrætspark
26.
lørdag
11.30
Taastrup FC
Herrer
U17
U17 Drenge 1 (04) Efterår • Pulje 3
NyBolig Park
Greve Fodbold
NyBolig Park
26.
lørdag
12.30
Taastrup FC
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 3 (08) Efterår • Pulje 3
NyBolig Park
BK Avarta
NyBolig Park
26.
lørdag
13.15
Taastrup FC
Herrer
U19
U19 Drenge 1 (02-03) Efterår • Pulje 3
NyBolig Park
Holbæk B&I
NyBolig Park
27.
søndag
11.15
Taastrup FC
Herrer
U12
U12 Drenge 2 8-mands (09) Efterår • Pulje 3
NyBolig Park
Torslunde-Ishøj IF
NyBolig Park
27.
søndag
11.30
Taastrup FC
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (07) Efterår • Pulje 1
NyBolig Park
Glostrup
NyBolig Park
27.
søndag
12.30
Taastrup FC
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 2 (08) Efterår • Pulje 3
NyBolig Park
RB 1906
NyBolig Park
27.
søndag
13.00
Taastrup FC
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (05) Efterår • Pulje 1
NyBolig Park
IF Skjold Birkerød
NyBolig Park
Kommende udekampe
September 2020
21.
mandag
17.45
HB Køge Pigetalent
Kvinder
U12
U12 Piger 2 8-mands (09) Efterår • Pulje 2
Rishøj Stadion
Taastrup FC
Rishøj Stadion
21.
mandag
18.30
Reerslev IF
Herrer
M+40
8-M+40 2 - Efterår • Pulje 7
Reerslev Skole
Taastrup FC (2)
Reerslev Skole
22.
tirsdag
17.45
Herstedøster IC
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (09) Efterår • Pulje 3
Herstedøster Stadion
Taastrup FC
Herstedøster Stadion
22.
tirsdag
18.00
Ølstykke-Jyllinge FC
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (05) Efterår • Pulje 1
Ølstykke Stadion
Taastrup FC
Ølstykke Stadion
22.
tirsdag
18.30
Avarta
Herrer
U19
U19 Drenge Mester (02-03) Efterår • Pulje 2
Espelunden Kunstgræs
Taastrup FC
Espelunden Kunstgræs
22.
tirsdag
18.30
Raklev GI
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands M (08) Efterår • Pulje 3
Røsnæshallen Kunstgræs
Taastrup FC
Røsnæshallen Kunstgræs
22.
tirsdag
19.00
Høje Tåstrup IF
Herrer
Senior
Træningskamp 8-mands herresenior • Pulje 1
Gadehaveskolen
Taastrup FC
Gadehaveskolen
23.
onsdag
18.00
Vallensbæk IF
Herrer
U12
U12 Drenge 4 8-mands (09) Efterår • Pulje 7
Vallensbæk Idrætscenter
Taastrup FC (2)
Vallensbæk Idrætscenter
24.
torsdag
17.45
BK Friheden
Herrer
M+40
8-M+40 1 - Efterår • Pulje 2
Langhøjskolen
Taastrup FC
Langhøjskolen
24.
torsdag
18.00
BSF
Herrer
U11
U11 Drenge 1 8-mands (10) Efterår • Pulje 2
Ballerup Idrætspark
Taastrup FC
Ballerup Idrætspark
25.
fredag
18.00
IF Bytoften
Kvinder
U14
U14 Piger 1 (07) Efterår • Pulje 1
Gladsaxe skole
Taastrup FC
Gladsaxe skole
25.
fredag
19.00
VG fodbold
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 7
Viby Idrætsanlæg Kunstgræs
Taastrup FC (2)
Viby Idrætsanlæg Kunstgræs
26.
lørdag
10.00
Karlslunde IF
Herrer
U19
U19 Drenge Mester (02-03) Efterår • Pulje 2
Karlslunde Stadion
Taastrup FC
Karlslunde Stadion
26.
lørdag
10.00
B. 1973, Herlev
Herrer
U15
U15 Drenge 1 (06) Efterår • Pulje 2
Elverroad Kunstgræs
Taastrup FC
Elverroad Kunstgræs
26.
lørdag
10.00
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U15
U15 Drenge 3 (06) Efterår • Pulje 3
Himmelev Idrætspark
Taastrup FC
Himmelev Idrætspark
26.
lørdag
10.00
Lundtofte Boldklub
Herrer
U14
U14 Drenge 3 (07) Efterår • Pulje 1
Lundtofte Idrætsplads
Taastrup FC
Lundtofte Idrætsplads
26.
lørdag
12.00
Brøndbyernes IF
Herrer
U12
U12 Drenge 4 8-mands (09) Efterår • Pulje 3
Brøndby Stadion
Taastrup FC (1)
Brøndby Stadion
26.
lørdag
14.00
Herlev IF
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 2
Herlev Stadion
Taastrup FC
Herlev Stadion
27.
søndag
13.00
Ishøj IF
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 6
Ishøj Idrætscenter
Taastrup FC (1)
Ishøj Idrætscenter
27.
søndag
15.00
Fredensborg BI
Kvinder
U14
U14 Piger 1 (07) Efterår • Pulje 1
Fredensborg Stadion
Taastrup FC
Fredensborg Stadion