Menu

Nybolig Park

Nybolig Park er sammen med Taastrup Idrætspark (TIP) klubbens hjemmebane. Det er også her vores dejlige klubhus ligger.

 

;
;
;
;
;
;
;
;
Dagens hjemmekampe
Maj 2021
12.
onsdag
18.30
Taastrup FC
-
Herrer
U17
U17 Drenge Mester (04) Forår • Pulje 2
NyBolig Park
Næstved I.F.
NyBolig Park
12.
onsdag
19.00
Taastrup FC (1)
-
Herrer
M+40
8-M+40 2 - Forår • Pulje 6
NyBolig Park - Kunstgræs
Rebæk IF
NyBolig Park - Kunstgræs
Dagens udekampe
Maj 2021
12.
onsdag
17.30
Gladsaxe-Hero BK
-
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (09) Forår • Pulje 4
Gladsaxe Stadion
Bane 8
Taastrup FC
Gladsaxe Stadion
Bane 8
12.
onsdag
18.30
Ringsted Pigefodbold
-
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (05) Forår • Pulje 2
Ringsted Stadion
Taastrup FC
Ringsted Stadion
12.
onsdag
19.00
Fårevejle BK
-
Kvinder
Senior
Kvindesjællandsserien - Forår • Pulje 1
Faarevejle Stadion
Taastrup FC
Faarevejle Stadion
12.
onsdag
19.00
Reerslev IF
-
Herrer
M+32
8-M+32 2 - Forår • Pulje 4
Reerslev Skole
Taastrup FC
Reerslev Skole
12.
onsdag
19.30
Greve Fodbold
-
Herrer
M+40
8-M+40 1 - Forår • Pulje 2
Greve Idræts Center Kunstgræs
Bane 8-8 (Kunstgræs)
Taastrup FC
Greve Idræts Center Kunstgræs
Bane 8-8 (Kunstgræs)
Kommende hjemmekampe
Maj 2021
12.
onsdag
18.30
Taastrup FC
-
Herrer
U17
U17 Drenge Mester (04) Forår • Pulje 2
NyBolig Park
Næstved I.F.
NyBolig Park
12.
onsdag
19.00
Taastrup FC (1)
-
Herrer
M+40
8-M+40 2 - Forår • Pulje 6
NyBolig Park - Kunstgræs
Rebæk IF
NyBolig Park - Kunstgræs
13.
torsdag
12.00
Taastrup FC
-
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 2
Tåstrup Idrætspark
Greve
Tåstrup Idrætspark
15.
lørdag
11.00
Taastrup FC (1)
-
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 6
Tåstrup Idrætspark
Ishøj IF
Tåstrup Idrætspark
15.
lørdag
11.00
Taastrup FC
-
Kvinder
Senior
Kvindesjællandsserien - Forår • Pulje 1
Tåstrup Idrætspark
FC Bella
Tåstrup Idrætspark
15.
lørdag
11.00
Taastrup FC
-
Herrer
U12
U12 Drenge 2 8-mands (09) Forår • Pulje 4
NyBolig Park
Brøndby Strand IK
NyBolig Park
15.
lørdag
11.15
Taastrup FC
-
Herrer
U11
U11 Drenge 4 8-mands (10) Forår • Pulje 3
NyBolig Park
Rosenhøj BK
NyBolig Park
15.
lørdag
12.30
Taastrup FC (1)
-
Herrer
U12
U12 Drenge 4 8-mands (09) Forår • Pulje 3
NyBolig Park
BK Vest, Rødovre
NyBolig Park
15.
lørdag
13.00
Taastrup FC
-
Herrer
U19
U19 Drenge Mester (02-03) Forår • Pulje 2
NyBolig Park - Kunstgræs
Karlslunde IF
NyBolig Park - Kunstgræs
16.
søndag
10.00
Taastrup FC
-
Herrer
M+40
8-M+40 1 - Forår • Pulje 2
NyBolig Park
Gladsaxe-Hero BK
NyBolig Park
16.
søndag
11.15
Taastrup FC
-
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (09) Forår • Pulje 4
NyBolig Park
B. 82, Virum
NyBolig Park
16.
søndag
11.30
Taastrup FC
-
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (07) Forår • Pulje 1
NyBolig Park
Frem Hellebæk
NyBolig Park
18.
tirsdag
18.30
Taastrup FC
-
Kvinder
U14
U14 Piger 1 (07) Forår • Pulje 1
NyBolig Park
Ringsted Pigefodbold
NyBolig Park
18.
tirsdag
18.30
Taastrup FC
-
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 1 (08) Forår • Pulje 2
NyBolig Park
Ringsted IF
NyBolig Park
Kommende udekampe
Maj 2021
12.
onsdag
17.30
Gladsaxe-Hero BK
-
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (09) Forår • Pulje 4
Gladsaxe Stadion
Taastrup FC
Gladsaxe Stadion
12.
onsdag
18.30
Ringsted Pigefodbold
-
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (05) Forår • Pulje 2
Ringsted Stadion
Taastrup FC
Ringsted Stadion
12.
onsdag
19.00
Fårevejle BK
-
Kvinder
Senior
Kvindesjællandsserien - Forår • Pulje 1
Faarevejle Stadion
Taastrup FC
Faarevejle Stadion
12.
onsdag
19.00
Reerslev IF
-
Herrer
M+32
8-M+32 2 - Forår • Pulje 4
Reerslev Skole
Taastrup FC
Reerslev Skole
12.
onsdag
19.30
Greve Fodbold
-
Herrer
M+40
8-M+40 1 - Forår • Pulje 2
Greve Idræts Center Kunstgræs
Taastrup FC
Greve Idræts Center Kunstgræs
15.
lørdag
12.00
Undløse BK
-
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 3
Undløse Stadion
Taastrup FC
Undløse Stadion
15.
lørdag
12.00
Nødebo IF
-
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands M (08) Forår • Pulje 1
Nødebo Stadion
Taastrup FC
Nødebo Stadion
15.
lørdag
13.30
Solrød FC
livescore
-
Herrer
U15
U15 Drenge Mester (06) Forår • Pulje 1
Solrød Idrætscenter
Taastrup FC
Solrød Idrætscenter
15.
lørdag
13.30
IF Skjold Birkerød
-
Kvinder
U14
U14 Piger 1 (07) Forår • Pulje 1
Birkerød Stadion
Taastrup FC
Birkerød Stadion
16.
søndag
10.00
Glostrup
-
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (10) Forår • Pulje 3
Østervangsbanerne
Taastrup FC (1)
Østervangsbanerne
16.
søndag
11.00
Bringstrup-Sigersted IF
-
Herrer
Senior
Serie 5 - Forår • Pulje 8
Bringstrup Stadion
Taastrup FC (1)
Bringstrup Stadion
16.
søndag
11.00
Glostrup
-
Herrer
U14
U14 Drenge 3 (07) Forår • Pulje 2
Glostrup Idrætspark
Taastrup FC
Glostrup Idrætspark
16.
søndag
11.30
Hundige BK
-
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 1 (08) Forår • Pulje 2
Hundige Boldfælled
Taastrup FC
Hundige Boldfælled
16.
søndag
13.00
Hundige BK (2)
-
Herrer
Senior
Serie 5 - Forår • Pulje 4
Hundige Boldfælled Kunst
Taastrup FC (2)
Hundige Boldfælled Kunst
16.
søndag
14.00
GVI
-
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 2
Kunst, GVI. Nymosen
Taastrup FC
Kunst, GVI. Nymosen
16.
søndag
14.15
Vallensbæk IF
-
Herrer
U17
U17 Drenge Mester (04) Forår • Pulje 2
Vallensbæk Idrætscenter
Taastrup FC
Vallensbæk Idrætscenter
17.
mandag
18.00
FC Lejre
-
Kvinder
U12
U12 Piger 3 8-mands (09) Forår • Pulje 3
Lejrehallen
Taastrup FC (1)
Lejrehallen
18.
tirsdag
19.00
Ejby IF 1968 (S2)
HHT
Herrer
Senior
Sydbank Pokalen 2021 • Pulje 1
Ejby Friluftscenter
Taastrup FC (DS)
Ejby Friluftscenter