Menu

Ledere og trænere

Denne side opdateres via Taastrup FCs administrationssysten - opdateret 11. marts 2019

           
Område Rolle        
Herre Senior afdelingen  Afdelingsformand Ingolf Skafte 2234 1405   Mail til Ingolf
Herre Senior 1  Cheftræner Michael Skjold Hansen 5330 5144 53 30 51 44 Mail til Michael
  Ass.træner Lasse Sinkjær 5338 5958   Mail til Lasse
  Teamchef Signe Ransdam 2616 8996   Mail til Signe
  Fysisk træner Ronni Eg Sahl 5366 8660 5366 8660 Mail til Ronni
  Målmands træner Mikkel Drexel 2578 1067 2578 1067 Mail til Mikkel
  Skadebehandler Casper Foch Kristensen 2247 2815 2247 2815 Mail til Casper
Herre Senior 2  Træner Arne Larsen 6163 2387 6163 2387 Mail til Arne
  Holdleder Lars Villumsen 5161 8731 5161 8731 Mail til Lars
Herre Senior 3  Træner Jesper Mørck Madsen 2160 7568 2160 7568 Mail til Jesper
Herre Senior 4  Holdleder Morten Beck Skafte 2648 3395   Mail til Morten
  Holdleder Jesper Pedersen 6160 4937   Mail til Jesper
Herre Senior 5  Holdleder Per Svitzer Farsinsen 2398 2635 2398 2635 Mail til Per
Veteran 8 mands 1  Holdleder Søren Hvid Pedersen 3030 8362   Mail til Søren
Veteran 8 mands 2  Holdleder Morten Achton 2212 2644   Mail til Morten
Veteran 8 mands 4  Holdleder Michael John Rasmussen 2212 0373   Mail til Michael
Veteran 7 - Reos  Holdleder Lasse Helbo Nielsen 4064 1674   Mail til Lasse
Superveteran 8 mands   Holdleder Hans Baltzersen 2445 6112   Mail til Hans
Superveteran 7 - REOS  Holdleder Nicky Hansen 4275 1971   Mail til Nicky
  Holdleder Morten Helge Hansen 2160 1951 2160 1951 Mail til Morten
Old Master 7 - REOS  Holdleder René Rasmussen 2072 2786   Mail til René
Old Master - Fitness  Ansvarlig Finn Rasmussen 5151 0453   Mail til Finn
           
Drenge Ungdom afdelingen           
Special trænere  Målmandstræner Rashad Bashara 3163 5759   Mail til Rashad
           
U17 drenge  Afdelingsleder Jacob Arnbjerg 2429 3084   Mail til Jacob
U17-1  Cheftræner Claus Brydensholt 2120 7721   Mail til Claus
U17-1  Ass.træner Lars Gaard Nickelsen 2117 6025   Mail til Lars
U17-2  Træner Kim Korsgaard Jacobsen 4163 0357   Mail til Kim
U17-3  Træner Sander Isak Jensen 6130 5118   Mail til Sander
U17-3  Ass.træner Michael Rasch 2043 6693 2043 6693 Mail til Michael
           
U15 drenge  Afdelingsleder Tôrun Andersen 6130 5890   Mail til Tôrun
U15-1  Cheftræner Mikkel Halstrøm 2681 1094 2681 1094 Mail til Mikkel
U15-1  Ass.træner Simon Frederik Christensen 2871 5526   Mail til Simon
U15-1  Ass.træner Filip Reinhard Laursen 4183 1403   Mail til Filip
U15-2  Træner Michael Wegge Andreasen 5115 7465   Mail til Michael
U15-2  Ass.træner Peter Rasmussen 6155 5450 6155 5450 Mail til Peter
U15-3  Træner Yilmaz Okutan 2945 9478   Mail til Yilmaz
           
U14 drenge  Afdelingsleder Tina Stig Andersen 2715 3289   Mail til Tina
U14-1  Cheftræner Henrik Berg Nielsen 4248 1823 4248 1823 Mail til Henrik
U14-1  Ass.træner Nenad Stesevic 4041 6654 4041 6654 Mail til Nenad
U14-1  Holdleder Leif Bjerre-Pedersen 4061 6689   Mail til Leif
           
U13 drenge  Afdelingsleder Conni Marie Toft 2671 6419 2671 6419 Mail til Conni
U13-1  Cheftræner Michael Jacobsen 4091 7982   Mail til Michael
U13-1  Ass.træner Jan Jansson 2529 3195   Mail til Jan
U13-2  Træner Thomas Juul Andersen 7220 2157   Mail til Thomas
U13-3  Træner Jonas Ebbesen Inekci 2946 1623 2946 1623 Mail til Jonas
           
U12 drenge  Afdelingsleder Christa Sand Hesselholdt 2512 1549   Mail til Christa
U12-1  Cheftræner Finn Galthéen 2384 2138   Mail til Finn
U12-1  Ass.træner Anders Bisted Olsen 2617 2526   Mail til Anders
U12  Træner Bent Vestergaard 2031 3638   Mail til Bent
U12  Træner Allan Gyldenkærne 2935 5221   Mail til Allan
U12  Ungtræner Marcus Korsgaard Jacobsen 5269 4795 5269 4795 Mail til Marcus
           
U11 drenge  Afdelingsleder Alex Parslev 2522 9031   Mail til Alex
U11-1  Træner Phillip Brøndum Christensen 2681 8265   Mail til Phillip
U11-2  Træner Thomas Siver Iversen 2021 0784   Mail til Thomas
U11-2  Træner Jan Aagaard von Moos 3023 8190 3023 8190 Mail til Jan
U11-3  Træner Tabasam Ali 2024 9487 2024 9487 Mail til Tabasam
           
U10 drenge  Afdelingsleder Brian Hansen 2363 1131   Mail til Brian
U10  Træner Dennis Jacobsen 2618 2191   Mail til Dennis
U10  Træner Lars Christensen 2052 3363   Mail til Lars
U10  Træner Michael Lintrup 2095 0991   Mail til Michael
U10  Træner Patrick Otto Nymark Hansen 2633 2912   Mail til Patrick
U10  Træner Lars Lyngholm 5159 4178   Mail til Lars
U10  Træner Brian Lilja Pedersen     Mail til Brian
U10  Træner Stefan Due Fjordholt 4010 1379   Mail til Stefan
           
U9 drenge  Afdelingsleder Jeannette Korre 2033 1663   Mail til Jeannette
U9  Træner Lasse Westh 2328 0017   Mail til Lasse
U9  Træner Claus Lehnsdal 2571 7343   Mail til Claus
U9  Træner Kasper Korre 2618 3802   Mail til Kasper
U9  Træner Martin Gludsted 5161 5203   Mail til Martin
U9  Træner Juan Raun Kragerup 2869 9981   Mail til Juan
U9  Træner Jimmi Flemming Jensen 5191 6690 5191 6690 Mail til Jimmi
U9  Træner Lars Peter Harpøth 3079 8193 3079 8193 Mail til Lars
           
U8 drenge  Afdelingsleder Janne Bennedsgaard 3022 4650 3022 4650 Mail til Janne
U8  Træner Mads Jørgensen 5184 9970   Mail til Mads
U8  Træner Mikkel Marcussen 5135 3503   Mail til Mikkel
U8  Træner Troels Borritz Witt 3125 2028   Mail til Troels
U8  Træner Alex Dalsgaard Olesen 4244 0386 4244 0386 Mail til Alex
U8  Træner Lars Neubert Pedersen 2011 8898 2011 8898 Mail til Lars
           
U7 drenge  Afdelingsleder Christina Poulsen 5090 6131 5090 6131 Mail til Christina
U7  Træner Per Svitzer Farsinsen 2398 2635 2398 2635 Mail til Per
U7  Træner Thomas Månsson 2993 4043 2993 4043 Mail til Thomas
U7  Træner Morten Kuburovic 2529 2700 2529 2700 Mail til Morten
U7  Træner Dennis Jakobsen 5194 1491 5194 1491 Mail til Dennis
U7  Træner Maureen Jakobsen 2235 5373 2235 5373 Mail til Maureen
U7  Træner Mik Nielsen 6162 3704 6162 3704 Mail til Mik
U7  Træner Thomas Pedersen 4244 3543 4244 3543 Mail til Thomas
           
U6 drenge  Cheftræner Finn Galthéen 2384 2138   Mail til Finn
U6  Træner Niklas Andersen Christiansen 3163 2466   Mail til Niklas
           
Mikrobold  Ansvarlig Anders Riisager 4020 8170   Mail til Anders
           
Kvinde - Pige afdelingen  Ansvarlig Anders Riisager 4020 8170   Mail til Anders
           
Kvinde Senior  Sportschef Frank Andersen 2988 9493 2988 9493 Mail til Frank
Kvinde Senior 1  Cheftræner Christian Berthelsen 3032 7269 3032 7269 Mail til Christian
Kvinde Senior 1  Ass.træner Allan Brandt 2097 9893   Mail til Allan
           
Kvinde Fitness  Ansvarlig Anders Riisager 4020 8170   Mail til Anders
           
U13/16 piger  Afdelingsleder John Lauridsen 6120 6952   Mail til John
  Afdelingsleder Anders Greve 5919 1292 5919 1292 Mail til Anders
U13/16 piger-1  Cheftræner Ann-Sophie Hansen 6142 7052   Mail til Ann-Sophie
U13/16 piger-1  Træner Nicki Ewert 5162 1982 5162 1982 Mail til Nicki
U13/16 piger-2  Træner Kasper Scharnberg 5379 0019 5379 0019 Mail til Kasper
U13/16 piger-2  Træner Raymond Elmlinger 2729 3526   Mail til Raymond
           
U12 piger  Afdelingsleder Susanne Stokholm Brøndsted Jacobsen 2871 4258 2871 4258 Mail til Susanne
U12 piger  Træner Kamilla Kristiansen 2728 8619 2728 8619 Mail til Kamilla
U12 piger  Træner Sune Salling Johansen 5339 0311   Mail til Sune
           
U10 piger  Afdelingsleder Rikke Kart Jacobsen 4241 7983   Mail til Rikke
U10 piger  Træner Christian Ravnsmed Bøgeskov 2044 6304   Mail til Christian
U10 piger  Træner Christian Heras Trokner 4096 4101   Mail til Christian
           
U8 piger  Afdelingsleder Line Bowman 4144 5220 4144 5220 Mail til Line
U8 piger  Træner Cathrine Herrun 2680 0710   Mail til Cathrine
U8 piger  Træner Louise Herrun 2637 5202 2637 5202 Mail til Louise
           
TFC Kontoret  Forretningsfører Frank Mouritsen 3190 3020   Mail til Frank
           
TFC Klubhus  Café bestyrer Torben Pedersen 3025 2786   Mail til Torben
           
Bestyrelse  Formand Birgitte Hamborg Faarbæk 6010 1810 6010 1810 Mail til Birgitte
  Næstformand Anders Riisager 4020 8170   Mail til Anders
  Kasserer Bent Henriksen 5335 1831   Mail til Bent
  Bestyrelsesmedlem Thomas Blomgren-Hansen 3017 4119   Mail til Thomas
  Bestyrelsesmedlem Peter Posselt Vergmann 2560 6716   Mail til Peter
  Bestyrelsesmedlem Christa Sand Hesselholdt 2512 1549   Mail til Christa
  Suppleant Tom Friisgaard 6168 2701 6168 2701 Mail til Tom
  Suppleant Brian Hansen 2363 1131   Mail til Brian
           
Økonomiudvalg  Kasserer Bent Henriksen 5335 1831   Mail til Bent
  Forretningsfører Frank Mouritsen 3190 3020   Mail til Frank
           
Sponsorudvalg  Ansvarlig Birgitte Hamborg Faarbæk 6010 1810 6010 1810 Mail til Birgitte
  Medlem Anne Mette Sand Hesselholdt 2619 9399 2619 9399 Mail til Anne
  Medlem Egon Sahl Pedersen 5159 4977   Mail til Egon
  Medlem Anders Riisager 4020 8170   Mail til Anders
  Medlem Signe Ransdam 2616 8996   Mail til Signe
  Medlem Peter Lykkegaard Pedersen 2521 0597   Mail til Peter
  Medlem Christa Sand Hesselholdt 2512 1549   Mail til Christa
           
IT / Hjemmesideudvalg  Ansvarlig Peter Posselt Vergmann 2560 6716   Mail til Peter
  Medlem Egon Sahl Pedersen 5159 4977   Mail til Egon
           
Materialeudvalg  Mailadresse       Mail
  Medlem Bent Henriksen 5335 1831   Mail til Bent
  Medlem Tom Friisgaard 6168 2701 6168 2701 Mail til Tom
  Medlem Frank Nielsen 2026 0004   Mail til Frank
           
Vaskepersonale  Nybolig Park Lone Duus 5041 4966 5041 4966 Mail til Lone
           
TFC Shoppen  Forretningsfører Frank Mouritsen 3190 3020   Mail til Frank
           
Dommerudvalget  Dommerpåsætter Hans Tvede 4052 0336   Mail til Hans
           
Turneringsudvalg  Mailadresse   2020 4268   Mail
  Ansvarlig Ingolf Skafte 2234 1405   Mail til Ingolf
  Medlem Egon Sahl Pedersen 5159 4977   Mail til Egon
  Medlem Bent Henriksen 5335 1831   Mail til Bent
  Medlem Michael Wegge Andreasen 5115 7465   Mail til Michael
  Medlem Per Saxil 2020 4268   Mail til Per
  Medlem Jørgen Kolter Jensen 4010 0378   Mail til Jørgen
           
Boden i TIP  Ansvarlig Anette Bisted Olsen 2762 0040   Mail til Anette
           
TIC Bestyrelse  Repræsentant Birgitte Hamborg Faarbæk 6010 1810 6010 1810 Mail til Birgitte
  Repræsentant Søren D. Sørensen 4042 0362   Mail til Søren

   

 Kontaktliste i Excel-format



Sportslige kontakter - Herrer

Herresenior 2 og 3
ingen img
Arne Larsen
Oldboys 8 mands
profilepic
Mads Jørgensen
Veteran 1
profilepic
Kim Korsgaard Jacobsen
Veteran 2
profilepic
Morten Achton
Veteran 3
profilepic
Jacob Qvistgaard Pejtersen
Superveteran 1
ingen img
Hans Baltzersen
Old Masters
profilepic
René Rasmussen
Old Masters Fitness
ingen img
Finn Rasmussen

Afdelings kontakter - Drenge

U17 drenge
profilepic
Jacob Arnbjerg
U16 drenge
ingen img
Tórun Andersen
U14 drenge
ingen img
Conni Marie Toft
U13 drenge
ingen img
Christa Sand Hesselholdt
U12 drenge
profilepic
Alex Parslev
U11 drenge
profilepic
Charlotte Paus
U10 drenge
ingen img
Jeannette Korre
U9 Drenge
ingen img
Janne Bennedsgaard
U8 drenge
ingen img
Christina Poulsen
U7 og U6 Drenge
ingen img
Finn Galthéen
Mikrobold
profilepic
Anders Riisager

Afdelings kontakter - Kvinder/Piger

Kvinde Senior
profilepic
Frank Andersen
Kvinde Fitness
ingen img
Mia Bøgeskov
U14/16 Piger
ingen img
Torben Sterup
U14/16 Piger
ingen img
John Lauridsen
U12/13 Piger
ingen img
Susanne Stokholm Brøndsted Jacobsen
U10/11 Piger
ingen img
Rikke Kart Jacobsen
U8/9 Piger
ingen img
Jan Overgaard
Mikrobold
profilepic
Anders Riisager

Herre Senior 1

Holdleder
ingen img
Dennis Larsen
Teknisk træner
ingen img
Mohamad El-Faour
Fysisk træner
profilepic
Ronni Eg Sahl
Målmands træner
ingen img
Mikkel Drexel
Fysioterapeut
profilepic
Louise Baagøe
Medieansvarlig
profilepic
Nadia Sara Krog Ansari

Herre Senior 2

Træner
ingen img
Arne Larsen
Ass.træner
ingen img
Thomas Knudsen
Holdleder
ingen img
Lars Villumsen

Herre Senior 3

Træner
ingen img
Arne Larsen
Holdleder
ingen img
Lars Villumsen

Herre Senior 4

Holdleder
ingen img
Rune Benjamin Nielsen
Holdleder
ingen img
Steffen Dax Heide
Holdleder
ingen img
Simon Olsen

Specifiktrænere

Teknik træner
ingen img
Jon Bryntesson

U17 Drenge

Afdelingsleder
profilepic
Jacob Arnbjerg
Cheftræner
ingen img
Claus Brydensholt
Assistenttræner - Hold 1
ingen img
Lars Gaard Nickelsen
Træner
profilepic
Kim Korsgaard Jacobsen
Træner - hold 2
profilepic
Sander Isak Jensen

U16 Drenge

Afdelingsleder
ingen img
Tórun Andersen
Træner
profilepic
Michael Wegge Andreasen
Assistenttræner
profilepic
Peter Rasmussen

U14 Drenge

Afdelingsleder
ingen img
Tórun Andersen

U13 Drenge

Afdelingsleder
ingen img
Christa Sand Hesselholdt
Træner
ingen img
Finn Galthéen
Træner
profilepic
Anders Bisted Olsen
Træner
ingen img
Bent Vestergaard
Træner
ingen img
Allan Gyldenkærne
Ungtræner
profilepic
Marcus Korsgaard Jacobsen

U12 Drenge

Afdelingsleder
profilepic
Alex Parslev
Træner
ingen img
Phillip Brøndum Christensen
Træner
profilepic
Thomas Siver Iversen

U11 Drenge

Afdelingsleder
profilepic
Brian Hansen
Træner
ingen img
Dennis Jacobsen
Træner
ingen img
Lars Christensen
Træner
profilepic
Michael Lintrup
Træner
ingen img
Patrick Otto Nymark Hansen
Træner
ingen img
Lars Lyngholm
Træner
ingen img
Brian Lilja Pedersen

U10 Drenge

Afdelingsleder
ingen img
Jeannette Korre
Træner
ingen img
Lasse Westh
Træner
ingen img
Claus Lehnsdal
Træner
ingen img
Kasper Korre
Træner
profilepic
Juan Kragerup
Træner
ingen img
Lars Peter Harpøth

U9 Drenge

Afdelingsleder
ingen img
Janne Bennedsgaard
Træner
profilepic
Mads Jørgensen
Træner
ingen img
Stefan Due Fjordholt
Træner
ingen img
Alex Dalsgaard Olesen
Træner
ingen img
Lars Neubert Pedersen

U8 Drenge

U7 Drenge

Cheftræner
ingen img
Finn Galthéen
Træner
ingen img
Niklas andersen

Kvinde Senior 1

Sportschef
profilepic
Frank Andersen
Cheftræner
ingen img
Lars Sørensen

U16 Piger

Afdelingsleder
profilepic
Anders Greve
Afdelingsleder
ingen img
John Lauridsen
Træner
ingen img
Ann-Sophie Hansen

U14 Piger

Afdelingsleder
ingen img
John Lauridsen
Træner
ingen img
Ann-Sophie Hansen
Træner
profilepic
Raymond Jean Elmlinger
Assistentræner
ingen img
Anders Pedersen

U13 Piger

Træner
profilepic
Kamilla Kristiansen
Afdelingsleder
ingen img
Susanne Stokholm Brøndsted Jacobsen

U11 Piger

Afdelingsleder
ingen img
Rikke Kart Jacobsen
Træner
profilepic
Christian Ravnsmed Bøgeskov

U9 Piger

Afdelingsleder
ingen img
Line Bowman
Træner
ingen img
Cathrine Herrun

Mikrobold

Koordinator
profilepic
Anders Riisager

Bestyrelse

Formand
profilepic
Jørgen Kolter Jensen
Næstformand, Sekretær
profilepic
Thomas Blomgren-Hansen
Bestyrelsesmedlem
profilepic
Anders Riisager
Bestyrelsesmedlem
profilepic
Peter Posselt Vergmann
Bestyrelsesmedlem
ingen img
Christa Sand Hesselholdt
Bestyrelsesmedlem
profilepic
Kristian Røed
Bestyrelsesmedlem
profilepic
Brian Hansen
Suppleant
profilepic
Tom Friisgaard
Suppleant
profilepic
Mikael Storm Andersen
Suppleant
profilepic
Bent Hochstrasser

Økonomiudvalg

HR

Administrator
profilepic
Egon Sahl Pedersen

Sport

Kvinde/piger ledelse

Formand
profilepic
Anders Riisager

Sponsorudvalg

Medlem
ingen img
Christa Sand Hesselholdt
Medlem
ingen img
Anne Mette Sand Hesselholdt
Medlem
profilepic
Anders Riisager
Medlem
profilepic
Egon Sahl Pedersen

Klubadministration

Turneringsadministration

Administrator
profilepic
Ingolf Skafte
Medlem
profilepic
Egon Sahl Pedersen
Medlem
profilepic
Michael Wegge Andreasen
Dommerpåsætter
profilepic
Hans Tvede